شرایط همکاری با برنامه ساماندهی غربالگری تریزومی 21، 18 و 13

           ویرایش 15 مرداد 97:

ضمن تشکر از همه همکاران و آزمایشگاهیانی که بصورت یکپارچه با این طرح همکاری نموده اند به اطلاع می رساند که این مرحله از برنامه با موفقیت به اهداف خود رسیده است. و طبق برنامه پیش بینی شده از تاریخ 15 مرداد مرحله ورود اطلاعات خاتمه یافت. لذا از تاریخ مذکور این بخش از وب سایت دیگر فعالیت نخواهد داشت. در ارتباط با نحوه ادامه همکاری با طرح،  اطلاع رسانی مرتبط از طریق ادارات محترم امور آزمایشگاههای دانشگاهها انجام خواهد گرفت.

ضمنا این سایت به فعالیت های خود در زمینه اطلاع رسانی علمی و فنی در ارتباط با همه مقوله های غربالگری ادامه خواهد داد.

   نسخه اولیه این صفحه:                                      

         همکار گرامی 

با سلام و تشکر از  تمایل شما برای همکاری در این برنامه، خواهشمند است اطلاعات مورد درخواست  در صفحه بعد را به دقت مطالعه و در صورت موافقت با شرایط  اعلام شده در ادامه چک لیست را  تکمیل نمایید   لطفا پیش از مطالعه توجه نمایید که: این سامانه ثبت نام اولیه متقاضیان همکاری در برنامه سامان دهی غربالگری تریزومی 21، 18 ، 13 را به عهده دارد. ثبت نام قطعی بعد از احراز شرایط مندرج در این سامانه و چک لیست الزامات فنی و احراز شرایط  در طول اجرای برنامه و بررسی نتایج انجام آزمایشات در این دوره  زمانی خواهد بود. در هنگام ثبت  نام اولیه می بایست :

به سوالات در بخش مربوط به مشخصات آزمایشگاه و مسئول فنی لازم است پاسخ داده شود

در بخش مربوط به چک لیست الزامات فنی، چنانچه سوالی به حوزه فعالیت های آزمایشگاه شما برای مشارکت در این برنامه  مربوط نمی باشد، ستون ” غیر مرتبط” علامت زده شود

درصورتی که به هر دلیل اطلاعات به اشتباه وارد شود و ارسال گردند امکان اصلاح آن به صورت آنلاین وجود نخواهد داشت. در این موارد در صورت تمایل  برای اصلاح لازم است ضمن ارسال تقاضای کتبی برگه ثبت نام و چک لیست جدید تکمیل، ارسال و ثبت شود.     ( این امکان فقط یک بار و در مدت زمان محدودی که اعلام می گردد وجود خواهد داشت لذا توصیه می نماید اطلاعات با دقت و به درستی ثبت گردد).

شرایط همکاری با برنامه سامان دهی غربالگری تریزومی 21، 18 ،13

1-آزمایشگاه های متقاضی همکاری باید کلیه اطلاعات درخواستی در برگه ثبت نام اولیه و چک لیست را بطور کامل در سامانه غربالگری به نشانی  وارد نماید و در صورت  ضرورت و ایجاد  تغییر، آن را  در زمان اعلام شده به روز نمایند.

2-پیش شرط اولیه برای همکاری آزمایشگاه های انجام دهنده آزمایشات   در این برنامه ، برآورده نمودن سه الزام زیر می باشد:

*برخورداری از سیستم آنالیزور بسته جهت تست های غربالگری سه ماهه اول

*دارا بودن برنامه کنترل داخلی کیفیت بطور مدون و منظم برای این گروه از آزمایشات

*استفاده از نرم افزار تعیین ریسک معتبر و تائید شده وزارت بهداشت

3-آزمایشگاه متقاضی همکاری  موظف به اجرای کلیه الزامات در دستورالعمل های ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت که در این سامانه ارایه می شود و یا در طول اجرای هر مرحله از برنامه  ابلاغ خواهد شد، می باشد.

4-آزمایشگاه ملزم به رعایت کلیه مفاد مربوط به حقوق بیمار که در منشور حقوق مراجعین به آزمایشگاه های تشخیص پزشکی آمده  می باشد.

5-آزمایشگاه متقاضی همکاری  پس از ثبت نام و دریافت کد همکاری با این برنامه باید اطلاعات مربوط به آزمایش های غربالگری  را برای کلیه بیماران پذیرش شده مطابق با فرم های تعیین شده در این سامانه بطور مرتب ثبت نماید.

. 6-وزارت بهداشت مجاز است صحت اطلاعات و نحوه عملکرد آزمایشگاه را در دوره های زمانی  بر حسب ضرورت و با شیوه های مورد نظر مانند ممیزی در محل  ارزیابی نماید.

7-وزارت بهداشت بر اساس ارزیابی انجام شده و در صورت عدم احراز شرایط همکاری دلایل علت عدم  امکان  همکاری را با ذکر دلایل به متقاضی ابلاغ خواهد کرد. بدیهی است پیوستن مجدد به شبکه همکاری در این برنامه بعد از رفع مشکلات با ارسال تقاضای کتبی و بررسی مجدد و احراز شرایطی که در پاسخ به متقاضی اعلام می شود ممکن خواهد بود.

8 -بعد از اتمام زمان ثبت نام در این سامانه، تقاضاهای جدید همکاری صرفا از طریق ارسال تقاضای کتبی و طی شرایطی که در پاسخ متقاضی اعلام می شود ممکن خواهد بود.

9 -ثبت نام در مهلت اعلام شده انجام می شود و بعد از آن از آزمایشگاه های موجودی که از زمان اعلام شده استفاده نکرده اند ثبت نام با اعلام شرایطی که بعدا اعلام می شود صورت خواهد گرفت.

10 – اعلام فرصت ثبت نام از طریق اداره امور آزمایشگاه های دانشگاه های پایلوت انجام می شود. ادارات امور آزمایشگاه ها موظفند مراتب را با ارسال نامه رسمی ( بلافاصله بعد از دریافت ابلاغ مراتب )  و همچنین از طریق ارسال پیامک( و یا هر روش سریع مقتضی دیگر) به اطلاع کلیه آزمایشگاه های منطقه تحت پوشش پایلوت برسانند.

در صورتیکه در زمینه توضیحات ذکر شده برای شما سوالی وجود دارد می توانید به صفحه سوالات و تماس مراجعه نموده و از آن طریق سوالات خود را برای ما ارسال نمایید.

 

برای ورود اطلاعات غربالگری این لینک را دنبال کنید.

برای ورود به سایت با نام کاربری و رمز این لینک را دنبال کنید.

برای تغییر یا بازیابی رمز این لینک را دنبال کنید.

برای تماس با ما یا طرح سولات خود این لینک را دنبال کنید.